пʼятниця

Обласний семінар

 

26.10.2023р. відбувся обласний семінар тренерів проєкту GIZ "Тренінговий кабінет як соціокультурний осередок формування життєвих компетентностей учнівської молоді"Завдяки проєкту у  20 школах області були обладнанні сучасні тренінгові кабінети, які стали справжніми хабами для проведення соціально значущих заходів не тільки в школах, але і в місцевих громадах. На сьогодні більшість цих шкіл або зруйновано, або знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Але педагоги-тренери продовжують свою роботу в дистанційному режимі, знаходячись за межами своїх закладів, а педагоги м. Запоріжжя, по можливості, проводять роботу і в тренінгових кабінетах. 

субота

Майстер-клас 22.08.2023р.




     22.08.2023 року 82 педагоги Запорізької області стали учасниками  майстер-класу «Сучасні методи профілактичної роботи з подолання негативних проявів поведінки дітей та підлітків. З досвіду роботи тренерів». Захід відбувся в межах   обласної виставки "Освіта Запорізького краю - 2023". Своїм досвідом роботи поділились тренери тренінгових кабінетів, які були створені в довоєнний час в Запорізькій області за ініціативи німецького товариства міжнародного співробітництва     «Консультування з ВІЛ/СНІДУ та підтримки інституцій» та стали справжніми соціокультурними осередками для соціально значущих заходів.
Тренери продовжують свою просвітницьку роботи і в воєнний час.
 Більш детально: на цій сторінці

 



В межах Міжнародного тижня освіти дорослих, кафедрою реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя, проведено нетворкінг "Впровадження здоров'язбережувальних компонентів в освітній процес Нової української школи".

Були представлені 4 локації:

  1. Стан впровадження здоров'язбережувальних компонентівв освітній процес: Запорізька область. Спікер Олена Аксьонова.
  2. Панорама методичних знахідок педагогів щодо профілактичної роботи в закладах освіти в режимі онлайн. Спікери: Ірина Мінакова, Інна Букрєєва.
  3. Арт-терапія як засіб розвитку здоров'я дітей інклюзивної групи/класу. Спікер- Світлана Авдєєва.
  4. Збереження психічного та фізичного здоров'я учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану , формування стресостійкості за допомогою розвитку адаптивних механізмів. Спікер - Олена Тонне.

Модератор заходу - Юлія Півненко.

До участі у нетворкінгу долучилося 150 психолого-педагогічних працівників Запорізької області. 

Дякуємо  за активну участь у обговоренні таких важливих тем!

четвер

Успішний старт!

 

22.08.2023 року 82 педагоги Запорізької області стали учасниками  майстер-класу «Сучасні методи профілактичної роботи з подолання негативних проявів поведінки дітей та підлітків. З досвіду роботи тренерів». Захід відбувся в межах   обласної виставки "Освіта Запорізького краю - 2023". Своїм досвідом роботи поділились тренери тренінгових кабінетів, які були створені в довоєнний час в Запорізькій області за ініціативи німецького товариства міжнародного співробітництва     «Консультування з ВІЛ/СНІДУ та підтримки інституцій» та стали справжніми соціокультурними осередками для соціально значущих заходів.
Тренери продовжують свою просвітницьку роботи і в воєнний час.
 Людмила Нагула, педагог Комунального закладу загальної середньої освіти «Кушугумська гімназія «Інтелект» розповіла як за допомогою веб-квестів на Google Site можна навчатися через гру.
Ольга Салякіна, педагог Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Січовий колегіум», поділилась досвідом роботи щодо реалізації міжнародного навчального проекта «Їжа для тіла та їжа для душі». Проект реалізовано за підтримки першої леді Олени Зеленської та ГО «Громада ХАБ». Мета проекта – надати педагогам знання та відпрацювати навички, щодо специфіки роботи з дітьми та дорослими з ознаками психологічної травми, отриманої під час війни.
Ольга Коноваленко, педагог Приазовської філії Опорного закладу загальної середньої освіти Приазовський ліцей,  поділилась досвідом роботи за програмою Mental Trek, яка пропонує дієвий практичний інструмент допомоги підліткам орієнтуватися в питаннях ментального/психічного здоров’я, бути здатними допомогти собі й тим, хто поряд, у разі виникнення психічного неблагополуччя. Учасники заходу познайомились з проектом «Знання під час війни». Отримали безліч послань на сайти де можна знайти цікаві та дієві матеріали щодо профілактичної роботи.
Учасники заходу високо оцінили досвід роботи педагогів-тренерів.
Дякуємо всім за участь!

Відеозапис

Презентація


середа

Антинаркотична профілактика

 





      





     Враховуючи  ситуацію воєнного часу, є загроза, що молодь може знімати стрес та напругу шляхом вживання алкоголю та наркотиків. Тому, задля попередження виникнення проблеми алкогольної та наркотичної залежності серед молоді в майбутньому, пропонуємо вам розмістити лекцію «Вся правда про наркотики», яку читає діючий військовий ЗСУ Валерій Маркус та електронну брошуру «10 точних фактів про наркотики» на офіційному сайті учбового закладу та поширити в студентських чатах.   

 

Лекція  

Електронна брошура



субота

Перший всеукраїнський науково-практичний марафон "Освіта на здоров'я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного середовища"

 



    З 17.05. по 19.05.2023р. в межах Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта та наука крізь виклики сьогодення", відбувся  Перший всеукраїнський науково-практичний марафон "Освіта на здоров’я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища».

За цей період відбулось 18 заходів різного формату: вебінари, онлайн-презентації, онлайн-доповідь, інтернактивний  інтенсив, онлайн-практикум, майстер-клас. Вражає різноматність тематик заходів: «Стрілецький хортинг, як засіб фізичної та військово-прикладної підготовки молоді в умовах сьогодення», «Проведення інтерактивних онлайн-уроків фізичної культури у Новій українській школі», «Теорія та практика формування здорової харчової поведінки дітей і учнівської молоді», «Підтримка психофізичного і емоційного здоров’я дітей в умовах воєнного стану», «Ефект і ефективність виховання ризикованої поведінки учнівства на уроках фізичної культури», «Використання підвісного обладнання (функціональні петлі) на уроках фізичної культури в НУШ», «Нейроігри в роботі психолога з дітьми та підлітками з посттравматичним стресовим розладом», «Роль змісту вищої фізкультурної освіти у реалізації викликів Нової української школи», «Психічне здоров’я дітей», «Новий крок з JuniorS», «Школа – простір здоров’я та безпеки», «Медико-санітарні аспекти профілактики захворювань серед учнів освітніх закладів», «Робота психолога з травмою втрати»,  «Організація корекційно-розвиткової роботи в закладі дошкільної освіти: проблеми та їх рішення в умовах воєнного стану», «Фітнес як засіб розвитку здоров’я дітей дошкільного віку», «Підвищення рівня інформаційно-просвітницької роботи з дітьми, учнівською і студентською молоддю щодо формування культури здорового способу життя», «Суб’єктна взаємодія в НУШ як основа розбудови безпечного освітнього середовища», «Формування культури здоров’я здобувачів освіти».

Дякуємо всім, хто був з нами!

Для тих, хто дуже хотів, але не зміг бути присутнім, є можливість переглянути заходи у запису за посиланням -  https://ele.zp.ua/conference2023/marathon/ .


Діалог-сесія "Підвищення інформаційно-просвітницької роботи з дітьми, учнівською молоддю щодо формування культури здорового способу життя"

 

    19.05.2023 року відбулась діалог-сесія "Підвищення рівня інформаційно-просвітницькою роботи з дітьми, учнівською і студентською молоддю щодо формування культури здорового способу життя", яка проходила в Межах Міжнародної науково-практичної конференції "Освіта та наука крізь виклики сьогодення". Спікерами заходу були Ірина Мінакова, старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "ЗОІППО" ЗОР та Анастасія Сєркова, психолог КЗ "Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів "Козацький ліцей" ЗОР. Спікерами були висвітлені  такі важливі питання як організація сексуального виховання в закладах освіти та просвітницька робота щодо профілактики ВІЛ/СНІДу. Було зазначено, що сексуальна просвіта є проблемним питанням у всьому світі, але сексуальна просвіта в школі є запорукою  свідомого суспільства. Школа це маленька модель суспільства і тому саме в ній учні повинні дізнаватися про зміни пов'язані зі статевим дозрівання, контрацепцію, особисту сексуальну безпеку. Анастасія Сєеркова дала практичні поради, щодо проведення просвітницьких занять з даної тематики. Зацікавленість учасників діалог-сесії викликало і питання проведення факультативного курсу для підлітків "Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІД" в форматі онлайн. 

Дякуємо всім колегам, які долучились до обговорення цих важливих тем. 

Для тих, хто не зміг бути присутнім на заході є можливість переглянути його у запису за посиланням - 

https://youtu.be/QKXoi5Yoebw

 


вівторок

Перший всеукраїнський науково-практичний марафон "Освіта на здоров’я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища"

 




Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у Першому всеукраїнському науково-практичному марафоні "Освіта на здоров'я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища" (17-19 травня 2023 року). Марафон відбудеться в межах "Міжнародної науково-практичної конференції "Освіта та наука крізь виклики сьогодення".

Обирайте. Реєструйтеся! Долучайтеся!

Реєстрація.



are

понеділок

Профілактика ризиковної поведінки учнів в період війни.

 









"МАРШРУТ БЕЗПЕКИ" В БЕЗПЕЧНОМУ МІСЦІ

З метою формування відповідальної поведінки молоді та запобігання поширення ВІЛ-інфекції 08 лютого психологічною службою "Козацького ліцею" було проведено профілактично-просвітницький інтерактивний захід "Маршрут безпеки"для учнів 9-их класів.
Наші вихованці подорожували станціями "Шляхи передачі ВІЛ", "ВІЛ/СНІД: запитання та відповіді" та "Твоє життя - твій вибір" де їм допомагали виконати завдання кваліфіковані тренерки.
Захід було проведено в укритті, згідно з безпековими нормами воєнного стану, за бажанням учнів та згодою їх батьків.